Novinky

Je milé jak se nám ten štastný rok ve znamení šestky naplňuje. K našim třem dospělým Maukám přibila tři "O" krásná koťátka, a tak nyní máme kočičáků šest.

Nový rok 2022 ve znamení šťastné šestky je tady! Přejeme vám všem jen to nejlepší a ať je tento rok pro vás příznivější a šťastnější! A nezapomínejme trhat oška od roušek, ať se do nich nezamotají volně žijící zvířátka...

Také vám kočáči pomáhají při vánočním úklidu, balení dárků a strojení stromečku? Naše Mauky nevynechají ani pomoc při vaření, přípravě cukroví a loupání mandarinek. Do všeho nám náležitě "kecají" a jejich účast je nezbytná :) A říkám si, jací jsou to pilní pomocníci a jak jsem šťastná, že je máme. Myslíme na všechny naše kočičí kamarády a naše...

Názory na povahu egyptské Mau se různí. Někteří chovatalé ale i odborníci "na odborné články" napříč internetem, kteří Mau nikdy neměli popisují jak je to plemeno divoké, hyperaktivní, a píší jednoduše o povaze, kterou jsem za více jak 10 let chovu egyptské Mau nepoznala...

Helios je po dlouhodobější domluvě s naší úžasnou kočičí kamarádkou Janou z Prahy 5. Helios má nyní nejen milující a úžasnou páničku, prima malého brášku Baltíka, ale i kouzelný a jedinečný domov nedaleko od nás a za to vše jsem moc ráda.

Cleopatra, Pandia a Omárek mají období pauzy a odpočinku, koťátka zatím nemáme. Až přijde ona šťastná událost, budeme vás informovat v novinkách. Děkujeme všem zájemcům za přízeň a za trpělivost :)

Ze spojení Pandia & Omar (kouřová egyptská Mau & stříbrný egyptský Mau) se narodila krásná stříbrná koťátka Niké a Notos, dne 24.3.

Koťátka z vrhu M během druhého očkování byla také preventivně na ultrazvukém vyšetření ledvin a ledviny mají v pořádku, bez nálezu.